Wrocławska Pracownia Psychoedukacji i Terapii "Plus" Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

pl. św. Macieja 5/12
50-244 Wrocław

 

 

KARnet 15+ na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

 

 

1 maja 2014 r. przypada 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W związku z tym Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z licznymi partnerami z całej Polski przygotował działania, które pokażą ostatnie 10 lat rozwoju i zmian, jakie zaszły w naszym kraju dzięki wykorzystaniu Funduszy Unijnych.

Jednym z głównych elementów obchodów, w którym uczestniczyć będą także Kluby Aktywności Rozmaitych (KARnet) – działające na terenie Wrocławia i Poznania – powstałe w ramach projektu innowacyjnego testującego „KARnet15+ - model współpracy trójsektorowej” to Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

We wrocławskich
KARnetach Dzień Otwarty odbędzie się 7 maja 2014 r. (środa). Każdy z Klubów przygotował na ten dzień coś specjalnego.

W Klubie Aktywności Rozmaitych przy ul. Kościuszki 144, w godz. 17.00 – 20.00 odbędzie się wystawa mandali, czyli rysunków na planie koła, namalowanych przez Klubowiczów w ramach aktywności artystycznej.

KARnet przy ul. Kruszwickiej 26/28, w godz. 14.00 – 18.00 także przedstawi efekty swoich działań w formie wystawy zdjęć, rękodzieła. Wyświetlone zostaną również filmy powstałe w ramach klubowych aktywności, a oprawę muzyczną zapewnią uczestnicy warsztatów muzycznych.

Klub przy ul. Jagiellończyka 8c, otwarty będzie w godz. 16.00 – 20.00. Odwiedzający KARnet Goście będą mogli wziąć udział w projekcie „Tablica Możliwości”, którego celem jest dzielenie się informacjami m.in. na temat inicjatyw społecznych, w które warto się zaangażować.

W Poznaniu Dzień Otwarty w Klubach Aktywności Rozmaitych odbędzie się 10 maja 2014 r.  (sobota). Będzie to doskonała okazja, aby poznać KARnety i ich kadrę od kuchni.

W Klubie na Góreckiej 115, w godz. 13.00 – 17.00 na Gości będą czekały 3 pokoje aktywności. W każdym z nich dominować będzie inny temat przewodni i prezentowana będzie inna aktywność, którą realizują Klubowicze.

KARnet mieszczący się przy ul. Grottgera 12/1 otwarty będzie w godz. 14.00 – 17.00. W ramach Dnia Otwartego przygotowana zostanie m.in. wystawa zdjęć wykonanych przez Klubowiczów w ramach aktywności „Fotografia (nie) codzienna”. Na panie odwiedzające Klub w tym dniu czeka specjalna niespodzianka.

Dzień Otwarty w Klubie przy ul. Słowackiego 18/4 odbędzie się w godz. 13.00 – 17.00. Zaprezentowane zostaną w tym dniu aktywności, które realizowane są w KARnecie, czyli: projektowanie przestrzeni, guzik z pętelką, kuchenne przygody, filmoteka, planszówki, projektowanie kartek i ozdób, sport.

Kluby Aktywności Rozmaitych to przestrzeń dla spotkań  w trakcie, których młodzi ludzie mają szansę na eksperymentowanie, poszukiwanie i rozwój swoich pasji. Kadra Klubów wspiera młodzież w procesie rozwoju ich kompetencji społecznych i zawodowych, dzięki czemu będą oni lepiej przygotowanie do wejścia i utrzymania się na rynku pracy.

Dzień Otwarty w KARnetach będzie także doskonałą okazją do tego, aby bezpośrednio z Kadrą porozmawiać o warunkach uczestniczenia w Klubach, o tym jakie działania młodzież możne w ich ramach zrealizować i jakie kompetencje dzięki temu rozwinąć.

Pełną listę atrakcji przygotowaną w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich znajdziecie Państwo już wkrótce na naszej stronie w zakładkach poszczególnych Klubów oraz na profilu https://www.facebook.com/KaRnet15plus.

Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Otwartego Funduszy Europejskich znajdziecie Państwo na stronie http://www.10latwue.pl/.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie 1.2 – Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej”.

 

 
Pracownia   |   Strona główna   |   Zespół   |   Galeria   |   Rekomendacje   |   Opinie   |   Kontakt